🎞️ Bycie nomadem po 60
3 min read

🎞️ Bycie nomadem po 60

🎞️ Bycie nomadem po 60

Cześć 👋

Witaj w pierwszym numerze newslettera Na Zdalniaku!

Jak wiecie, od sierpnia spędziłem kilka miesięcy podróżując po zachodniej Europie. Po miesiącu na Majorce, od września najwięcej czasu spędziłem Portugalii.

Południe tego kraju – Algarve –w tym roku okazało się bardzo popularne wśród digital nomadów. W tym roku przeprowadziło tam się wiele osób, które zwykle przeniosłoby się do południowowschodniej Azji, gdyby nie tegoroczne ograniczenia ruchu. W kolejnych tygodniach będę pisał więcej o tym, jak Portugalia kusi nie tylko klimatem i naturą, ale też niskimi podatkami.

Mam nadzieję, że niezależnie od tego, gdzie teraz jesteście, spędzicie nadchodzące święta w pogodnych nastrojach :)

Tego gorąco Wam życzę!

👉 Warto sprawdzić

🎞️ Jak wygląda bycie nomadem po 60?

Fascynujący film dokumentalny na temat Jo Lynn Decker, która w wieku 60 lat rozpoczęła nowe życie i zaczęła podróżować mieszkając w vanie.

📰 Selina kupuje Remote Year

Selina to sieć hosteli połączonych z coworkiem, z którego korzystałem wiele razy. Remote Year to produkt bazujący na subskrypcji, który pozwala na życie i pracę zmieniając lokalizację co miesiąc.

To ciekawy ruch: obydwie firmy mocno zostały dotknięte przez pandemię, jednak ta transakcja pozwoli Selinie na umocnienie jej pozycji wśród nomadów, którzy podróżują przez co najmniej kilka miesięcy w roku.

Selina Nabs Remote Year in Bet on Subscription Travel for Digital Nomads
Selina, the travel lodging startup, has acquired Remote Year’s brand and customer base in an all-stock transaction aimed at subscription travel.

SpaceX, jedna z firm Elona Muska, ogłosiła planowane koszty korzystania z usługi satelitarnego dostępu do internetu Starlink. Ma to być $99 na miesiąc i $499 za zestaw startowy.

Starlink pozwala na dostęp do internetu nawet w najbardziej niedostępnych miejscach na Ziemi. Jednej osobie nawet udało się uzyskać 120Mbs w środku lasu podczas testów :)

🇮🇸 Islandia wprowadza wizę dla pracujących zdalnie

To kolejny kraj, który wprowadza ułatwienia, dzięki którym będziemy mogli spędzić dłuższy czas bez martwienia się o kwestie prawne.


🎙️ Podcast

Vlog


📷 Zdjęcie numeru

W zeszłym miesiącu widziałem się z grupą Francuzów, którą poznałem poprzez społeczność NomadList. Wszyscy mają biznes online lub pracują zdalnie. Martin prowadzi podcast o francuskiej społeczności indie hackerów. Przez rok podróżowali wspólnie kamperem po całej Europie.


Dziękuję za czytanie!

P.S. To mój pierwszy newsletter, jaki kiedykolwiek wysłałem! Odpisz proszę do mnie i daj znać, jak Ci się podobał – dzięki temu dowiem się, że wszystko z wysyłką poszło dobrze. Chętnie dowiem się też, jakiego typu treści najbardziej Cię interesują :)

P.P.S. Nie zdecydowałem się jeszcze na częstotliwość newslettera. Prawdopodobnie będzie to raz na dwa tygodnie. Chcę dostarczać jak największą wartość, bo – tak jak Wy – nie cierpię spamu.

Słyszymy się Na Zdalniaku ✌🏼